Czy warto robić kopię strony internetowej

Spread the love

Chyba nie ma już dzisiaj firmy, która nie miała by własnej strony internetowej Gdańsk. Co dziennie miliony osób przeszukuje internet aby znaleźć w nim interesujące je informację lub firmę, z którą można nawiązać współpracę. Tym bardziej nikt nie może sobie pozwolić aby potencjalni Klienci nie trafili na jego stronę www a tak może stać się w przypadku jeśli strona www przestanie działać.

W takiej sytuacji z pomocą webmasterowi przychodzą kopie zapasowe strony www. Kopia zapasowa zwana inaczej backupem to nic innego jak skopiowane fizyczne pliki, które wchodzą w skład strony www przechowywane w bezpiecznym miejscu na naszym koncie hostingowym. Tajką usługę, najczęściej bezpłatnie powinien uruchomić dla nas usługodawca konta hostingowego. Jeśli hosting nie udostępnia takiej opcji swoim Klientom sugerujemy rozważyć zmianę hostingu. Opcja backupu jest poniekąd podstawową opcją, która powinna pozwalać nam przechowywać kopie plików np. z przed kilku dni. Im dalej sięgająca kopia zapasowa tym lepiej.

Jak często robić kopie plików? Generalnie zasada zasada jest taka; im częściej tym lepiej. Dzięki czemu w przypadku błędu, który popełnimy na stronie będziemy mogli przywrócić poprawną wersję nawet po kilku dniach od popełnienia błędu.

Ktoś kiedyś powiedział; „Tylko twardziele nie robią backupów stron internetowych Gdańsk” i my całkowicie się pod tym stwierdzeniem podpisujemy.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o